Infolinka: +420 703 144 666 (po-pá 9-17)

Jak vybrat kávovar

Pokud patříte k lidem, kteří si rádi vychutnájí šálek kávy a hledáte kávovar, který by vám ji připravoval, nechte se inspirovat radami tohoto článku.

Jaký typ kávovaru vybrat?
V současnosti lze zvolit mezi dvěma typy přístrojů. Prvním je klasický překapávač, u kterého voda proudí při běžném tlaku přes namletou kávu do sběrné konvice. Káva připravená tímto systémem není příliš silná. Takový kávovar se hodí především pro přípravu většího množství kávy. Druhým typem je espresso. Jedná se o kávovar, u kterého voda o teplotě mezi 88 a 92 °C proudí přes namletou kávu pod tlakem vyšším, než 9 barů. Takto lze připravit menší množství kávy, která je silnější než u klasického překapávače.

Příprava kávy
Samotnou kávu můžete koupit již připravenou, tedy namletou na určitou hrubost. Pokud jste ovšem labužník, jistě zvolíte jinou variantu. Můžete si koupit mlýnek a svou oblíbbenou zrnkovou kávu si připravíte podle svých potřeb a chuti. Taková káva bude vždy čerstvá, se silným aroma. Jednodušší a zároveň stejně dobrá volba je koupě kávovaru s kvalitním mlýnkem, který vám poslouží stejně dobře.

Další funkce kávovaru
Při nákupu přístroje je vhodné vybírat typ s rozšířeným vybavením.

  • Automatické čištění a odvápňování vám velmi usnadní používání kávovaru.
  • Přístroj s parní tryskou vám připraví pravé cappuccino, čaj nebo jiné horké nápoje.
  • Díky ohřívači šálků, vám káva vydrží horká delší dobu.
  • Ne vždy chcete silné espresso? Vyberte si kávovar, který umožnuje zvolit sílu a množství připravované kávy.


Přejeme vám, abyste při výběru kávovaru zvolili správně a mohli si tak připravit chutnou kávu, kdykoli na ni budete mít chuť.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *